Az eszmei tőkéről a Nemzetgyűlés előtt
2014.08.29 15:12
Tóthné Magdi megfogalmazta az elmúlt 25 évben érvényesített "szólásszabadság", "gyülekezési jog" hatását, amit 2006-ban Gyurcsány így foglalt össze: "Tüntetnek a Kossuth téren? Majd hazamennek." És hazamentünk, eredmény nélkül, pedig ha azon a szeptember 28-i éjszakán, amikor 120 ezer ember közfelkiáltással elfogadta a Kossuth tér három célját, amikor mindenki egymás kezét fogva, könnyes szemmel énekelte a Szózatot, akkor nem kellett volna elengedni az embereket, hanem továbblépni. De akkor már a Kossuth tér is "betéglásodott". Az Október 23-i vérengzés napját akkor és ott a politikusok egybehangzóan "nem a mi ügyünk"-ként jellemezték, hogy három nap múlva a Parlamentben politikai tőkét faragjanak belőle. Nem tettünk ellene semmit, sőt még most is "a haza megmentőinek" tartjuk azokat, akik ott sem voltak sem a Kossuth téren, sem a Deák téren, de "megérezve a népszerűvé válás szagát" habzó szájjal fordulnak egymás ellen, mindkét oldalon a nép akaratára hivatkozva.
Szóval a „demokrácia adta jogok” gyakorlásának hatása elgondolkodásra kell, hogy késztessen bennünket. Ezt így folytatni eredménytelen, ezért felelőtlen.
Rá kell végre jönnünk, hogy személyekhez és bálványokhoz kötötten szerveződve csak erősítjük a megosztottságot, rá kell térnünk az eszme által vezetettségre.
Köszönöm Tóthné Magdinak a bejegyzést. Hatására egy videoüzenetben ma kifejtem a továbbiakat, mert Nemzetgyűléssel kell kezdeni a rendszerváltást, de azt alulról szerveződve kell előkészíteni.
———
Vissza